Erinevad tõud * Parim valik * Nõustamine

KääbusküülikLontkõrv-kääbusküülik. Kõige väiksem pässküülikute (lontkõrvade) tõugudest. Ümar pea ja pikad lontis kõrvad teevad temast hinnatud lemmiklooma. Tavaliselt vajuvad kõrvad lonti 1-2 kuuselt, väga harva alles neljandaks elukuuks. Värvivalik mitmekesine. Kaal 1,5-2kg.


1177684727.jpg

Hermeliin.Pea ja keha ümmargused. Silmad suured ja säravad. Lühikesed ja püstised kõrvad, kõrvade pikkus on 4,5-7 cm. Hermeliin on saanud oma nime rootsikeelsest sõnast „hermeliin“, mis tähendab kärpi. Kärbi talvekarv on valge. Algselt on see kääbusküüliku tõug olnud valge, punaste silmadega. Nüüdseks on aretatud palju erinevaid värve ja karvapikkusi. Skandinaavia tõustandardis on nüüdseks lubatud palju värvivariante, kuid saksamaal peetakse „õigeks“ hermeliiniks ikkagi ainult valget, punaste silmadega isendeid. Aretatud on hermeliinfukse ( karv üle 5 cm) ja hermeliinrekse (karv1,5-2cm.). Kaal 0,8-1,5kg.


Lõvilakk-kääbusküülik. Kõige enam levinud kääbusküülikutest. Kaela ümber lõvilakka meenutav krae. Kõrvad lühikesed. Värvivalik mitmekesine.


Angoora-kääbusküülik. Karv 7-12cm pikk ja väga pehme. Hooldamiseks vajalik kassikraas. Tunduvad kogukad oma suure villamassi tõttu. Lühikesed, karvased kõrvad. Värvivalik mitmekesine.


1177685050.jpg

Kääbus reksküülik. Selle tõu omapära on hästi lühike ja tihe karv. Paitades sametjane. Karva pikkus ca 1,5 cm. Täiskasvanud isendid hästi väiksed, ca 0,8-1,5 kg. Värvivalik mitmekesine. Eestis teadaolevalt esimesed isendid aastast 2007.


Võrdlus: Kõige suurem ja kõige väiksem pässküüliku tõug. Prantsuse pässküülik 5kg, kääbuspässküülik 1,9kg.


Võrdlus: Kõige väiksem ja kõige suurem küülik. Nelja aastane hermeliin - kaal 1100g ja kahe aastane belgia hiid kaal 6000g


Pesa ehitamine
Poegimine
Vastsündinud pesas
Vastsündinu
Neljapäevane
Kümnepäevane
Kolmenädalane


}
printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 27. 04. 2007. 17:54

küülik, küülikud, mersisiga, merisead, chinchilla, tuhkur, kodutuhkur, puurituhkur, tšintšilja, kääbusküülik,

Küülikukasvatus saadused Küülikukasvatus Tšintšilja Loomakasvatus Chinchilla Looma puurid Uus-meremaa valge Küülikukasvatussaadused Kääbusküülik Pidamisvahendid Tõumerisiga Prantsuse pässküülik Merisiga